Lautakunnat 1.6.2017-31.5.2021

Lautakunnissa vaaleilla valitut päättäjät tekevät ruohonjuuritason päätökset, joita viranhaltijat laittavat käytäntöön. 

Jokaisella varsinaisella jäsenellä on henkilökohtainen varajäsen, joka kutsutaan paikalle varsinaisen jäsenen ollessa estynyt.

Maskun varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta 2017–2021

Päivi Moisio, puheenjohtaja 

paivi.moisio@sandvik.com 
041-5445995 

Varajäsen: Taru Liimatta



Varajäsen: Mika Välimaa

Anu Oikarinen, jäsen 

anu.m.oikarinen@gmail.com 
040-5139646 

Varajäsen: Heidi Rantala

Maskun tekninen lautakunta 2017–2021


Heidi Rantala, jäsen 

heidi.rantala81@gmail.com 
045-1320207 

Varajäsen: Päivi Moisio

Mika Nikula, varapuheenjohtaja 

mika.nikula@talotekniikkatiimi.fi 
050-9188938 

Varajäsen: Erkki Ojanen

Maskun hyvinvointilautakunta 2017–2021


Jarmo Pahikkala, puheenjohtaja

jpahikkala@gmail.com
050-5055121

Varajäsen: Sami Lahervo

Timo Tolppanen, jäsen

timo.tolppanen@netti.fi
050-3297757

Varajäsen: Heidi Rantala

Maskun rakennus- ja ympäristölautakunta 2017–2021


Hannu Kankarjärvi, jäsen ja varapuheenjohtaja

houmer@saunalahti.fi    

Varajäsen: Jarmo Pahikkala

Taru Liimatta, varapuheenjohtaja 

taru.liimatta@tukena.fi 
044-5761095 

Varajäsen: Anu Oikarinen

Maskun tarkastuslautakunta 2017–2021


Taru Liimatta, varapuheenjohtaja 

taru.liimatta@tukena.fi 
044-5761095 

Varajäsen: Päivi Moisio

Maskun kunnanvaltuuston vaalilautakunta 2017-2021


Aki Simola, puheenjohtaja ja kunnanvaltuuston 1. varapuheenjohtaja 

aki.simola@masku.fi 
0400-828075 

Varajäsen: Mauri Halme